Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #34  
Vechi 27.07.2021, 00:21:57
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.964
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Sunt gata sa scot toti dintii din gura daca alta sansa nu am. Platesc la privat sa ii scot unul cate unul care se strica daca pun conditia sa ma vaccinez pentru tratament dentar.
Toți dentiștii sunt privați, cel puțin în România, chestia e că dentistul nu poate trata la domiciliu are nevoie de scaunul special, cu lumina specială și de frezele acelea, astea numai la cabinet le are că nu cară scaunul acela greu de sute de kg în spate.

Ca să faci o radiografie la dinți trebuie să intri în altă incintă, unde de asemenea ți se poate cere pașaport vaccin.

Nu se poate face tratament dentar după ureche cum au mai fost în trecut falși dentiști care scoteau cu patentul, se poate ajunge la septicemie de la o infecție dentară

Am văzut modelul francez care va fi copiat în toată lumea:

Parlamentul francez a validat pașaportul sanitar. Vaccinarea, obligatorie pentru toți angajații din domeniul medical, iar intrarea în restaurante va fi condiționată de permis.


https://www.activenews.ro/stiri/Parl...vederi-168246:

”În august, prin proiectul de lege, acest permis ar urma să fie extins la cafenele, restaurante, târguri și expoziții, precum și la accesul în avioane, trenuri, autobuze și unități medicale, cu excepția situațiilor de urgență. Și la centrele comerciale prin decizia prefecților. Lipsa controalelor într-un sistem de transport va fi sancționată cu amendă de 1.500 de euro pentru managerul acestuia - un an de închisoare și 9.000 de euro în cazul în care este amendat de mai mult de trei ori în 30 de zile, relatează Le Figaro.”

Scrie clar cel care primește în incintă fără vaccin amendă și pușcărie și el, cine se riscă să fie turnat pt un străin pe care nu-l știe, nu-i este rudă ?, că banii oricum îi vin și fără să se riște ?

De asemenea orice operație care necesită internare în spital se bazeză cam pe aceleași argumente, dacă ți se refuză operația la o urgență că nu ai vaccin, de pildă o tumoră, o hernie, o drenare de ceva care se acumulează și care riscă să devină letal.


Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Nu ma vaccinez nici moarta. Asa sa imi ajute Dumnezeu! Am incredere deplina in El Bunul ca ma va ocroti de situatii fara iesire!
Apreciez râvna dvs și să vă ferească Dumnezeu de orice ispită, pe mine mă inspiră nu degeabă se zice că în vremurile din urmă credința se va mărturisi prin gura femeilor în unele profeții, dar nu știm niciodată cum o să fim cernuți ca pe grâu.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote