View Single Post
  #84  
Vechi 22.05.2010, 01:02:30
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mrsadic Vezi mesajul
1.spui ca nu este nici o dovada GRESIT..iti dau un exemplu Bombina bombina si Bombina variegata (2 specii diferite) care hibridizeaza foarte frecvent, dand nastere la indivizi viabili, apti dpdv reproductiv...daca vrei iti mai dau exemple la urmatorul post.Asta e O DOVADA in evolutie.

2.faptul ca multi cred ca nu sunt dovezi exista din cauza ca multi au auzit si spun dupa ureche.eu unul am absolvit biologia si studiez acum biodiversitatea la master, vad dovezi zilnic.si multi profesori de liceu nu au citit indeajuns etc...

3.nu confunda ateismul cu evolutionismul. din ce spui tu reiese ca cei care cred in evolutionism sunt atei.

4.nu iti baza convingerile doar de pe urma unor filme.

Evolutionismul NU E O CREDINTA!! Sunt fapte demonstrabile si demonstrate(unele)- STIINTA, nu inteleg de ce le bagi in aceeasi oala cu credintele.

Cred ca inainte de a crede toate prostioarele difuzate de media, cum ar fi filme sau documentare manipulante, mai bine ai citi niste carti interesante...cum ar fi Mainuta goala de D. Morris, Peloebiologia de pr. Cojocaru sau Origini si apoi sa vii.Biblia ai citit-o dar Origini nici macar nu ai deschis-o banuiesc.
Ei vezi, sustii ca evl nu e o credinta, da' spui tare si raspicat : eu(adicatelea , tu) cred ca e, pentru ca am argument(e), bla, bla...
S'acum fiecare cu "Biblia" lui, chiar daca'i zice originix, paleovrajeala sau cimpa-zeu' nu stiu cum...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote