View Single Post
  #8  
Vechi 17.08.2010, 22:23:29
Bast-et Bast-et is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2010
Mesaje: 350
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bast-et
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Avortul este cea mai grava, cea mai inumana, cea mai cumplita forma de crima. Nimic nu se compara.

Dar, deoarece cel rau este viclean, a reusit sa imbrace aceasta monstruozitate in haine "civilizate" si sa-i dea aparenta de "drept" al femeii, de "alegere", de "procedura medicala".

Bast-et, eu sunt tata. Atunci cand sotia mea a ramas insarcinata, nu eram crestin. Eram ateu. Si totusi, atunci cand am aflat ca in ea s-a zamislit o noua viata, atunci cand am pus mainile si urechea si inima pe pantecele ei si am stiut ca acolo este copilul meu, am STIUT ca este vorba despre un om. Un suflet. O fiinta. O viata.

Cand am vazut primele ecografii, in care nu se vedea decat un punct, inform, fara maini sau picioare, am stiut ca acolo este un OM.

Cand am vazut alte ecografii, mai tarziu, cand l-am vazut pe fiul meu cum misca mainile, cum clipeste.... sa bagi un fier in mama ?! sa-l rupi in bucati ?! sa-l arunci la gunoi ?!!!!
Pai nu aveai nici un motiv sa-l refuzi.

Dar in caz ca acest copil era fructul unui viol? Sau daca viata sotiei tale si a fiului tau erau in pericol? (nu-i doresc nimanui asemenea nenorociri) Ce faceai?
Reply With Quote