View Single Post
  #109  
Vechi 15.10.2014, 12:08:04
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Normal ca te bagi asa ca flori de mar cand nu-ti convine ceva. Dar...nu mi-ai raspuns nici tu, ca tare destept vad ca esti.
Ai ceva impotrva ca nu inteleg? Ete ca-s io mai proasta ca tine, si nu inteleg, te deranjeaza? Sau te deranjeaza ca pun intrebari incomode?! Care din astea o fi?

Cum vrei sa inteleg ceva ce nu se poate intelege? Adica vrei sa cred asa ca "hai ca zis nustiucine" ca DOAR minunile ortodoxe sunt adevarate. Tu nu verzi ca n-are nici un sens? Adica tu, si altii, aveti impresia ca ortodoxia asta ce se practica acum e chiar cum trebuie? Ca toate minunile sunt adevarate, si cele ale catolicilor sau a altor culte sau ce-or mai fi, nu-s adevarate ca-s de la diavol... Nah, deonstreaza-mi tu asta, daca poti. Nu, n-ai sa poti. O sa imi poti da citate din carti si din parerile altora, dar n-o sa poti demonstra absolut nimic cu asta; la fel cum nu poti demonstra ca bioenergia si altele de genul, pe care nu le intelegem, ar fi de la diavol. Daca-s de la Dumnezeu, atunci n-ai facut o gafa cat tine de mare?

ps: ultima parte a postarii e la modul general, nu vorbesc in special despre Albert, ci espre toti cei care cred ca "superputerile" vin e la diavol.
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.