View Single Post
  #3  
Vechi 10.10.2008, 04:36:26
mirelada mirelada is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.12.2007
Mesaje: 34
Implicit

A, si pt ca ai intrebat daca a mai trecut cineva prin asta... eu am trecut prin ceva mult mai rau decat acest sentiment, dar nu vreau sa intru in detalii. Dupa ce m-am rugat putin a trecut si am zis ca am scapat, insa dupa vreo 3 luni, timp in care din cand in cand aveam un sentiment foarte neplacut, m-am simit atat de rau ca am zis ca nu mai am scapare. Am mers la Biserica si m-am rugat la Altar si mi-am mai revenit putin, dupa care dupa cateva zile am fost sa ma spovedesc (spovedanie generala) si dupa ce m-am spovedit si mai ales dupa ce m-am impartasit, a fost mult mai bine. Intre timp am mai eliminat niste lucruri pe care nu le constientizam ca nu sunt bune si acum am grija sa nu treaca mult timp sa nu ma spovedesc.
De aceea iti spun, nu amana cu spovedania, cat mai poti...
Citeste in Indreptarul de Spovedanie si vezi daca este ceva ce faci sau ai facut si poate nu iti dai seama, gandeste-te daca ai fost cumva (vreodata) la cineva sa iti ghiceasca, sau sa iti descante, sau ai facut yoga sau alte cursuri de terapie neconventionala, astrologie, numerologie, spiritism, sau exista niste patimi (fumat, placeri fizice, furie, etc.) si daca da, spune-le la spovedanie.
Reply With Quote