View Single Post
  #88  
Vechi 05.04.2015, 18:13:40
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de konijiro Vezi mesajul
Eu am doi. Si ideea mea de mocirla e o tara unde oamenii sunt discriminati pe baza de religie (sau lipsa ei), orientare sexuala, culoare a pielii, etc. Asta este o mocirla, nu unde niste oameni cu care eu nu am nici in clin nici in maneca au dreptul legal de a se casatori cu cine vor ei.
Ai amintit la inceput de abolirea sclavagismului, de dreptul de vot al femeii, etc.
Acestea au fost sustinute de crestinism dintotdeauna. Ca ceilalti le-au atacat tot cu Scriptura s-a dovedit in timp ca argumentatia lor a fost fals construita.

Discriminarea pe baza de culoare a pielii, pe baza de reiligie (desi eu as fi de acord ca extremistii islamisti sa fie expulzati din Europa) nu a fost si nu este sustinuta de Biserica. Dar condamnarea discriminarii pe baza de orientare sexuala inseamna AUTODISTRUGERE.
Spune, ce stat normal ar promova homosexualitatea cand printr-un astfel de act faci posibila stergerea tarii de pe harta in maxim 50-60 de ani?
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"