Subiect: cele 10 porunci
View Single Post
  #24  
Vechi 18.11.2010, 21:13:02
Scotsman
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Eu ma refeream la zeii care nu au legatura cu crestinismul. De exemplu zeii egipteni(ca tot povesteai de Moise). De ce acei zei faceau minuni? Inteleg argumentul ca ar fi fost un substitut dar de ce functionau?
Eu stiu de urmatoarele realizari,cu adevarat,,minuni", dar dpdv al arhitecturii, referitor la egipteni: Templul Reginei Hatshepsut, Complexul de temple de la Karnak,Templul lui Ramses al II de la Abu Simbel,Sfinxul,Marea Piramida de la Gizeh.Admir inteligenta,cu mult peste vremea lor,a celor care au reusit asa ceva dar nu ma inclin in fata unei piramide.

Minunile lor vs Puterea Domnului o gasesti,ai ghicit,in Biblie,in Exodul.Eu cred in Cuvantul Domnului,adica in cele scrise in Biblie,altii poate cred in zeul Ra dar sa-ti spun ceva:exista o variabila:viata si o constanta:moartea.La final aflam raspunsul,asta este o certitudine pentru cine doreste sa creada altceva sau sa nu creada in nimic altceva.Distanta dintre ele este timpul pe care il ai la dispozitie sa crezi in ce vrei si sa faci ce vrei.Dupa aceea vom vedea toti adevarul.Ai2>GTG>scuze omule,sper sa mai isi spuna si alti colegi de forum parerea.

Last edited by Scotsman; 18.11.2010 at 21:23:30.
Reply With Quote