View Single Post
  #22  
Vechi 08.05.2013, 10:11:30
Nastya
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit "Bucuria mea, Hristos a Inviat!"

Citat:
În prealabil postat de laurastifter Vezi mesajul
Adevărat a înviat!
Vă doresc din toată inima sărbători pascale fericite alături de cei dragi, în lumina Învierii Mântuitorului nostru!
Domnul nostru Cel răstignit și înviat să vă dăruiască multă sănătate, pace, bucurie duhovnicească, ajutor în ceea ce doriți să realizați, împlinirea tuturor cererilor de folos pentru mântuire și, în primul rând, El Însuși să rămână veșnic cu voi și-n inimile voastre, așa cum, după Învierea Sa, a călătorit împreună cu cei doi ucenici în druul spre Emaus, "vorbind cu ei pe cale și tâlcuindu-le Scripturile"!
La mulți și binecuvântați ani!
Și neîncetat să păstrați în suflete bucuria sfântă a Învierii Domnului Hristos, asemenea Sfântului nostru drag, Serafim din Sarov!

Cu deosebit respect,
Laura Stifter




Doamna Laura,
De multe ori, ma intalnesc cu Bucuria in Hristos, atunci cand va citesc mesajele.
Si ce poate fi mai placut lui Dumnezeu decat frumusetea Bucuriei in Hristos, din sufletele oamenilor?

<<Care e normalitatea în Hristos? Ne-o arată Sfântul Serafim, care a iubit pe oricine după modelul Celui pe Care-L iubea. A odihnit pe oricine, așa cum și Hristos a chemat spre odihna întru El: „Veniți la Mine toți cei osteniți și împovărați iar Eu vă voi odihni pe voi” (Matei 11,28).

Alegerea este doar a noastră. Căutând adesea spre bucuria lui Hristos, vom învăța să iubim mai mult și să judecăm…deloc...
iar celor cu care ne intersectăm în viață să le spunem: Hristos a înviat, bucuria mea!>>


(Pr. Marius Corlean, Apostolat în Țara Făgărașului nr. 39 - aprilie 2010)
http://apostolatintarafagarasului.bl...curia-mea.html
Reply With Quote