View Single Post
  #9  
Vechi 25.11.2014, 12:09:22
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Obsesia pt ciocolata si fructe m-a urmarit destula vreme pana ce la un alt Craciun,fiind mai mare(7-8 ani) am ajuns la Urgente.

Pregatirile de Craciun urmasera acelasi curs,bradul,mancarea,cosurile pt pomana,curatenie.
La nasii mei au venit niste invitati de varsta lor si cum bunele maniere prevedeau ca tancii sa nu stea la palavre dupa masa cu cei mari,ei au ramas intr-o camera cu muzica lor(acelasi maestru Siminica) iar eu in camera cu bradul...
Am luat o ciocolata...s-a dus cat ai clipi.
Am mai luat una,la fel.Daca mai iau inca una nu o sa se cunoasca,3 sau 4 tot aia.
Nu stiu ce judecata mi-am facut atunci pe moment insa in vreo 1-2 ore cat am stat singura cu bradul am mancat toate dulciurile care erau atarnate in pom.
M-au dus la urgente.
Mai apoi dupa 6 luni cand am ajuns iarasi acolo cu barba sparta de data asta,doctorul mi-a zambit familiar :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote