View Single Post
  #1  
Vechi 30.10.2006, 19:10:50
anamariagabriela anamariagabriela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.10.2006
Mesaje: 2
Implicit

am si eu o problema si vreau sa cer un sfat pentru ca nu mai inteleg nimic ce se intampla. Sunt casatorita si am fost foarte fericita cu sotul meu pana in luna iunie. De atunci sotul meu a inceout sa viziteze regulat o alta femeie si s-a apropiat foarte mult de ea pretextand ca sunt doar prieteni. Pana acum relatia noastra s/a deteriorat de tot astfel incat el vrea sa divorteze.Inteleg ca oamenii se despart pentru ca nu se mai inteleg dar sotul meu s-a schimbat cu desavarsire si se comporta ingrozitor. Cel mai rau este ca persoana despre care este vorba sta usa in usa cu mine, iar el a venit si si-a luat lucrurile si cred ca s-a mutat la ea, in ciuda faptului ca sustin in continuare ca sunt doar amici. Vreau sa intreb si eu ceva cu toate ca parea o tampenie. Eu am suferit foarte mult in aceasta perioada, dar pur si simplu nu il mai recunosc pe acest om. Am trait sase ani impreuna, ne-am mai ciondanit ca oricine, dar acum face niste gesturi absolut deplasate si mi le reproseaza tot mie. S-a schimbat si este alt om, nu s-a purtat asa fata de nimeni niciodata si parca in perioda asta de cand au inceput problemele tot mai voia sa faca ceva, dar ceva tot il atragea sa se duca acolo. Cealalta femeie este foarte rea si a facut multe lucruri urate la viata ei. El nu este o persoana credincioasa, eu cred in Dumnezeu cu toate ca din pacate nu reusesc sa imi indeplinesc intotdeauna indatoririle de bun crestin. Acum ce vreau eu sa intreb, este posibil avand in vedere ca eu pur si simplu nu il mai recunosc pe omul asta, este posibil ca acest om sa fie vrajit. M-a anuntat ca vrea sa divorteze de Ziua Sf. Parascheva si de atunci tot asa o tine si nici nu introduce divort si spune ca n-are bani de avocat, va intreb inca o dat este posibil sa fi fost vrajit de femeia asta si daca da ce as putea sa fac?
Reply With Quote