View Single Post
  #11  
Vechi 26.08.2010, 16:26:21
52ZIZO 52ZIZO is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.06.2010
Locație: Japonia
Religia: Ortodox
Mesaje: 165
Exclamation nu imi amintesc sa fi spus asta

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Oricum in topicul respectiv ZIZO incheie discutia cu mine spunand ca nu e de acord sa venim cu citate din Sfintii Parinti si ca doar Scriptura trebuie luata in seama ci nu ce spun alti oameni.
Nu am spus asa ceva, nu incepe din nou sa cauti raul unde nu este. Te intrebasem si cine spune Crezul la al doilea botez al calugarilor, de ce nu imi raspunzi daca vrei sa ma ajuti sa inteleg?! Multe intrebati ti-am pus dar nu ai vrut sa-mi raspunzi. Asa ca te rog, nu cauta din nou raul unde nu exista.
Vezi ca am inceput sa citesc si Traditia care pana acum nu stiam ce inseamna. De cand am fost botezata la ortodocsi nimeni, niciodata mi-a vorbit de aceste scrieri din Traditie. Acum ca sunt afara din Romania de decenii ma acuzati ca nu le-am citit si nu cred in ele. Era mai bine daca nu-mi aduceam aminte ca sunt crestina si ma dadeam la religia japoneza??
Subliniez: daca aceste scrieri Traditia nu contrazic ce e scris in Scriptura atunci sunt inspirate de Dumnezeu desi la sfarsitul Bibliei sta scris: " Și eu mărturisesc oricui ascultă cuvintele proorociei acestei cărți: De va mai adăuga cineva ceva la ele, Dumnezeu va trimite asupra lui pedepsele ce sunt scrise în cartea aceasta; "
Reply With Quote