View Single Post
  #20  
Vechi 27.08.2010, 09:33:21
dobrin7m's Avatar
dobrin7m dobrin7m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2010
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.926
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 52ZIZO Vezi mesajul
Incercati sa va puneti in locul meu si pastrati pentru voi ceea ce simtiti fara sa destainuiti cuiva. Incercati va rog. Daca crestinii de aici o sa-i gasesc dar au alte scrieri din Traditia japoneza crestina? ce-i de facut? intelegeti acum de ce insist pe Biblia ortodoxa romana? Intelegeti de ce am intrat pe aces site? Stiti doar sa dati cu piatra. Daca as avea sotul musuluman care acum vine la crestinism si biserica crestina ii spune sa tina doar o nevasta,sa le lase pe celelate?! Daca vrea sa renunte la mine? Daca am avea si fii impreuna?
Sunt multe lucruri la care trebuie sa ne gandim inainte de a raspunde cu acuze cuiva. Poate ca din disperare o persoana intra aici sa caute raspunsuri! Si ce gaseste? liniste sau ocara??
Violeta, daca te gasesti in situatia de mai sus, nu te mai framanta, linisteste-te si crezi in continuare in Hristos. Acum: daca nu te va alege pe tine, e consecinta faptului ca ai acceptat sa te casatoresti cu un musulman care are mai multe sotii. Trebuie sa ne asumam faptele noastre. Si iata cum faptele noastre au repercursiuni asupra fiilor nostri. Cum va vrea Dumnezeu. Viata e presarata de necazuri si greutati, un om puternic stie sa treaca peste ele. Eu nu dau cu piatra, am incercat sa iti explic asa cum vad ortodoxia, desi te-am atentionat de la inceput ca sunt doar un simplu om , subiectiv poate si nu obiectiv si ca cel indreptatit sa iti explice este un duhovnic. Am avut si am doar intentii bune.
Aici pe forum ai sa gasesti multe raspunsuri dar nu toate sunt corecte.

Vezi de ce ti-am raspuns candva ca eu nu m-as fi casatorit cu cineva de alta religie? ca asta duce la compromisuri care mai devreme sau mai tarziu te vor face sa suporti consecinte grave? ce e de facut acum? Roaga-te la Dumnezeu si cu siguranta iti va descoperi calea ce trebuie urmata.
Forumul sau un grup de oameni nu poate juca rolul duhovnicului tau. Cati oameni atatea pareri.
Reply With Quote