View Single Post
  #529  
Vechi 14.10.2021, 19:38:02
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Vezi tu, ortodoxia nu are doua capete, ca nu e hidra, nu e o credinta cu doua capete.

Numai satana are doua capete, cum e credinta ta.
Pai tu zici ca sunt doua in timp ce Ioan si cu mine zice ca e acelasi Cap: Iisus Hristos-Cuvantul.

Confunzi credinta cu Calea, ortodoxia merge frumos spre judecata daca se pregateste asa cum au aratat Trambitele si se ajunge pana la dreptul Judecator, la Hristos-Cuvantul. Ai uitat ce marturisim la simbolul Credintei?”Și iarăsi va să vină cu slavă, să judece viii și morții, a Cărui împărăție nu va avea sfârșit.”

Deci confunzi capetele crezand ca ai ajuns la capat cand urmeaza sa vina sa ne judece!!!


Citat:
Si daca mai pun un cap la credinta ta, atunci nu mai ai capul ortodoxiei.
Pai vad ca vrei sa pui capul de la circulara ca in loc de credinta sa iasa circ!!!


Citat:
Vezi tu credinta aia "sapte trambite" anuleaza toata credinta ortodoxa.
I-auzi la tine ce bula papala scoti si zici ca esti teolog?
Ce zice sf. Pavel ca in glas de Trambite vom fi rapiti in vazduh si asa vom fi vii si impreuna cu Domnul? Ai cititi? Repeta in nestiri la liturghie la catedrala patriarhala. dar probabil ca n-ai urmarit niciodata. Normal ca nu mai ai nevoi din moment ce in loc de Duhul tu ai ”sfanta” ratiune infailibila care le stie el pe toate, si sunt ”adevarate” de cum le emite si le desrata pe unde gaseste fraieri sa-l creada.



Citat:
Nu poti sa fii si cu Dumnezeu si cu mamona.
Exact! Mamona e ”adevarul” ala din circulara! L-ai papat si iata esti si cu papa crezand ca esti cu ortodoxia dar si cu lumea mamoniaca care se leapada si nu primeste pe Hristos-Cuvantul asa cum nu l-a primit acum 2000 de ani pe Iisus si cum nu l-a crezut pe Moise pana la sfarsit ajungand sa inoate cu caracatitele pe fundul marii rosii!

Citat:
Ce nu este in BOR este de la mamona.
Cu exceptia ”indreptarii” calendarului si cu exceptia circularei care duce la lepadare de Credinta! Doar asa sunt de acord!


Citat:
Pentru ca daca ai pus NIP ai anulat toata ortodoxia. NIP huleste ortodoxia de faptnu este nimic bun acolo.
Victiminversule! NIP nu huleste pe nimeni! Tu-i hulesti non stop si apoi zici ca ei hulesc? Arata-mi unde hulesc? Nu confunda ucenicii si Trambitele cu Cuvantul lui Dumnezeu care-si mustra slujitorii si-si curata aria de pacat aruncand pleava si neghina in focul cel vesnic! NU HULESTE Dumnezeu ci-i mustra cu dreptate pe ipocriti!

Citat:
De asta tu zici "ortodoxia" si hulesti ortodoxia. Pentruca NIP este o secta carehuleste.
De asta tu hulesti ortodoxia ca minti ca NIP este o secta fiindca ai inghitit circulara si nu mai incape in tine niciun adevara Adevarat si hulind susti mereu ca eu ca ortodox imi hulesc credinta ortodoxa!

Ti-am zis ca a mea e mai intreaga decat a ta care ai scos Apocalipsa desfanintand Trambitele si Cuvantul!

Deci esti un pripit care tine mortis ca nu se pripeste crezand ca are spatele asigurat la circulara si-si poate permite sa faca circ.

Vezi ca batand mereu apropiatii si mintind ca Domnul zaboveste si ca intarzie si ca e departe s-ar putea sa vina cand nu te astepti si sa te taie in doua bagandu-te ca pe un lemn la circulara!

Nu te juca inchipuindu-te ca cine stie cine ai fi!

Ti-am zis cine esti, decat un pripit ce intaresti pripeala din circulara! Atat! O victiminvers asta esti!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 14.10.2021 at 19:40:04.
Reply With Quote