View Single Post
  #4  
Vechi 02.09.2012, 20:56:47
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
bun gasit.....nu stiu de ce nu imi gasesc pacea alaturi de SF NECTARIE am citit si stiu ca este bineplacut de f multi oameni si ca ii ajuta,de cate ori vreau sa citesc sau sa ma rog SF NECTARIE imi simt mintea f ravasita si nu ma pot gandi la rugaciune,nu stiu de ce,nu stiu de ce am ganduri ca nu ma va ajuta........mai nou ma simt linistita si cu mintea la punct gandindu-ma si rugandu-ma SF IOAN RUSUL,,,ce pot face?ce ganduri sunt acestea?va ros sa ma ajutati sa ma lamuresc....multumesc
Ai multe nelamuriri. E bine ca tu cauti continuu, dar sincer cred ca nu cauti unde trebuie. Cauti pareri ale oamenilor. Asta seamana a situatia unde diverse persoane isi recomanda diverse tratamente care i-au ajutat pe ei. Poate ca au alta afectiune, poate ca organismul lor reactioneaza la alt tratament, motiv pentru care este recomandat sa se mearga la medic. Deci ar trebui sa iti alegi un "medic" stabil. Am vazut ca ai spus ca te-ai spovedit. Duhovnicul nu are doar rolul de a-ti asculta pacatele si neputintele, duhovnicul da si canoane (dupa putinta fiecaruia) si da si sfaturi. De asta ai nevoie.

Ps: Poate iti vor da unii sfaturi, dar esti sigura ca sfaturile lor le dau din proprie experienta? Eu unul nu pot sa inteleg cum sa nu te poti concentra la rugaciunea catre un sfant, dar sa poti face asta catre un alt sfant. Daca ti-as da eu un sfat "din carti" esti sigura ca ti s-ar potrivi? La fel si cu ceilalti.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote