View Single Post
  #2  
Vechi 17.07.2015, 01:52:43
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristi190 Vezi mesajul
Din titlu cred ca va dati seama ca ma aflu in deznadejde, una foarte mare: pun la indoiala existenta lui Dumnezeu. Este foarte greu pentru mine, pentru ca am citit pe site-uri ateiste despre dovezi care afirma ca Dumnezeu nu exista, si par chiar logice. Nu ma simt deloc bine, in interiorul meu este o lupta cum nu va puteti imagina.
Ce este de facut?am nevoie de ajutor
Ce e de facut? Aproape nimic. Mai exact nesemnificativ de putin. Dar extrem de important. Cauta in inima ta si... afla-ti originea divina. Tu, Omule, nu vii de nicaieri si nu te indrepti spre nicaieri. TOTUL este calculat cu precizie dumnezeiasca in viata noastra, iar tu acum treci printr-un moment cheie. Adica ai ajuns exact acolo unde multi fac eforturi sa ajunga: la limita deznadejdii, zona de unde incepe Iadul. Ramai doar cu mintea, pentru a primi mila lui Dumnezeu in toata bucuria ei, doar rostind cu smerenie si convingere: "Doamne, Tu vezi si cunosti ce-i in sufletul meu! Miluieste-ma, ca pier in pacatul inselarii!"
Restul va fi istorie. Cu conditia ca dupa aceea, tot primind, sa nu ti se para ca ai devenit virtuos fata de ceea ce esti acum, fiindca risti sa ajungi mult mai jos fara sa-ti dai seama, pur si simplu!
Doamne-ajuta si mantuire!
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote