View Single Post
  #43  
Vechi 15.01.2016, 22:41:51
Ionel28 Ionel28 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2015
Locație: Targu-Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 225
Smile

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Eu am citit ca masonii ar fi inventat cultul Martorii lui Iehova. Ba am si vazut un clip pe youtube in legatura cu asta. Sigur e adevarat.
Nu este adevarat , eu am vazut mai demult o emisiune pe National TV , unde erau invitati trei maestrii sau nu stiu exact cum le zice , masoni cu rang inalt , emisiunea fiind tocmai despre originea si rolul masoneriei in lume. La un moment dat cineva din invitatii jurnalisti a intrebat ceva catre domnul Olimpian Ungherea despre Martorii lui Iehova daca si ei fac parte sau sant masoni,,, etc. Raspunsul a fost nu , nicidecum , nu are cum sa fie masoni din moment ce ei studiaza Biblia,,,,,. Iar in randurile masoneriei din lumea intreaga sant acceptati si primiti si oameni de rand( chiar daca foarte putini) , restul sant oameni cu influenta si putere politica , presedinti , oameni de stat din armata etc, afeceristi . Toti acesti oameni trebuie sa fie religiosi ,adica pot fii ortodocsi , catolici , musulmani , budisti , hindusi, deci sa nu fie ATEI . Asta e regula. Un fel de coktail de rahat ca un babilon antic .Si atunci normal sa nu se puna problema intre acesti oameni de intelegere a Scripturii si credintei in Iisus Hristos si Dumnezeu. Ca nu se pot intelege.
Reply With Quote