View Single Post
  #14  
Vechi 12.05.2010, 14:37:52
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
200 RON pentru cei care culmea, aduc adeverinta ca n-au venituri mi se pare totusi o lipsa de bun simt.

Pentru ei ar trebui sa fie gratis sau simbolic.

In orice caz, suma asta din cate stiu nasii o platesc, deci cine ar trebuie sa aduca adeverintele?

Si chestia cu adeverintele mi se pare ca..hm, adica daca tu crezi ca oamenii pot sa minta chiar in casa lui Dumnezeu, pentru ce ii mai cununi?

Iar pentru restul...400 nu mi se pare putin sau modic, desi daca te gandesti ca pentru nunta au cheltuit poate deja de 20 ori pe atat..
Eu cred ca oamenii pot sa minta in casa Domnului, si cu totii si-ar dori sa nu dea nici un sfant preotului, sau corului...desi ii cheama pe toti la ora care le e lor mai convenabila.

Da, cred ca adeverintele nu se cer enroiasilor, ci mai mult "musafirilor" care pun pentru prima oara piciorul in Biserica respeciva, si asta pentru ca va da bine in poze...si pentru ca e aproape de Restaurant, sau de Starea Civila.

Mie mi se pare ca 400 e o suma ok, tocmai prin prisma faptului ca mirii au cheltuit pentru nunta de 20 de ori mai mult, poate chiar 40...cred ca paharele mirilor se cam ridica la suma asta, deci o Cununie Religioasa totusi ar merita zic eu...macar cat sunt dispusi sa dea mirii pe paharele mirilor, pantofi, baloane, jartea, sau buchetul miresei ( de fapt nasii, ca doar nu mirii platesc preotul, sau corul!).

Acum asta e parerea mea...
Reply With Quote