View Single Post
  #112  
Vechi 13.09.2012, 10:22:48
Eugen7's Avatar
Eugen7 Eugen7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.580
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Sa nu fim ca musca, ci ca albina (postase glykys imaginea asta a unui parinte pe alt thread), nu ca cea care vede mizeria, ci ca cea care vede florile.
Foarte frumos. Subscriu.

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Eu am cunoscut si vad in jur si multi barbati minunati, incepand cu al meu (ceea ce nu inseamna ca nu are si defecte si aspecte mai colturoase, dar cine nu are? caa nu traim inca in rai). Cunosc diversi soti atenti, responsabili, iubitori. De ce sa nu vorbim si despre ei?
Cu totii cunoastem soti, sotii modele intru Hristos.
Consider ca daca ne dorim vietuirea intru Hristos Iisus nu se poate sa nu fie bine in familie.
Un prieten (necasatorit, fecior atat la trup cat si la inima si minte) spunea: "Nepotrivirea in familie... ce este asta? Cum se poate ca un barbat si o femeie sanatosi fizic si duhovniceste sa aiba probleme de "compatibilitate" daca se iubiesc cu adevarat intru Hristos?"

Doamne ajuta.
__________________
Pr. Arsenie Boca: "In mintea stramba si lucrul drept se stramba"; "Sa-ti feresti capul de frig si de prostie!"; "Mustrarea invinge, dar nu convinge"; "Bobul lui de grau se preschimba in taciune, iar el se crede grau nedreptatit";
Reply With Quote