View Single Post
  #260  
Vechi 23.04.2015, 14:46:27
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

ei, fallen, l tin si hormonii isi fac de cap si te ajuta la starea e nervozitate si iritare; e ca si cum ai avea SPM 9 luni de zile, sau ce putin in primul trimestru am intalnit cazuri de irascibilitate maxim la femeile gravide.

Eu iti doresc sa fie bine in cele din urma si sa reusiti sa claditi o familie frumoasa; dar asta depinde si de barbatul de langa tine; nimni nu e perfect, dar vine o vreme cand ambii trebuie sa fiti pusi de acord in privinda unor decizii si lucruri...

Teama de nou cred ca toti o avem; e si normala, dar cand deja viata de zi cu zi devine mai mult un chin, atunci ar trebui luate masuri; eu, cunoscandu-ma pe mine, de eram in situatia lui Fallen, eram plecata de mult timp de langa barbatul asta; nu-s eu foarte rezistenta la injosiri repetate si la neintelegeri constante; eu mi-as fi luat lumea in cap si plecam; dar poate fallen totusi are un grad mai ridicat de toleranta si rezistenta la asemenea lucruri, iar pentru ca o nu o cunosc pe fallen, am expus doar ce as face/fi facut eu in situatia respectiva cunoscandu-ma pe mine.

Oricum Fallen, tu o sa educi mai mult etita decat el, pentru ca, cu siguranta, tu vei petrece mai mult tmp cu ea; asa ca depinde mult si de tine va creste. Iar cat desre soacra ta, nu esti obligata sa o suporti sau sa o lasi sa iti creasca copilul; e copilul tau si al baiatului ei, nu al ei; sa-l viziteze, sa se implice, dar nu sa il cresca si sa il educe ea. E responsabilitatea voastra sa va cresteti copilul, nu al soacrei, iar daca iti impui punctul de vedere, tot va trebui sa inteleaga; daca n-o si si ea ca barbatul tau...
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote