View Single Post
  #6  
Vechi 18.08.2010, 00:12:07
Bast-et Bast-et is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2010
Mesaje: 350
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bast-et
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Carnivore nu existau în Eden, au apărut după Cădere.
Vrei sa spui ca leul, ursul polar, rechinul mancau respectiv iarba, muschi si alge? atunci de le Dumnezeu le-a facut dintii in mod sa taie carnea?

Citat:
Nu știm cum se deplasa, că nu ne spune. În mod sigur altfel, probabil cu ajutorul unor membre.
hehehe si aici intra in joc evolutia!!! soparla care devine sarpe! hai ca am mai multe sperante in biblia asta.

Citat:
Daca nu ar fi creat lumina nu se mai vedea nimic,doar lumina ochilor ne este cea mai scumpa tuturor,ce sens mai are lumea daca nu o poti vedea,daca nu ai lumina?Soarele este mai important decat luna,este datator de caldura si de viata(a se vedea procesul de fotosinteza).Luna este un satelit natural al Pamantului,cu rol la fluxul si refluxul marilor,si nu este sursa de lumina,ci numai o reflecta pe cea primita.Aceste doua planete nu despart ziua de noapte,ci marcheaza net diferenta dintre ele,ziua fiind considerata ca incepand de la rasaritul soarelui neexistand pe atunci ceasuri si calendare.
Ma pricep si eu la astronomie, totusi nu mi-ai raspuns

Citat:
Mai Bast-et, Biblia nu e carte de stiinte ale naturii, de istorie sau de geografie... Nu o citesti ca sa afli cum este structurat sistemul solar!
Deci presupun ca sunt numai povestioare fara nici o baza. Eheheeee mi-am pierdut sperantele


@mmm...
Duhul sfant putea sa fie mai exact in cea ce spunea. De ce Biblia nu spune in fata cum stau lucrurile, si se foloseste de metafore, sens figurat si toate ascunzisurile astea? Citisem intr-un post ca mesajele subliminare sunt opera demonului. Hehehehe, voi vedeti cum va contraziceti? Eu sincera sa fiu nu mai inteleg nimic din toata religia asta, ii intoarsa si amestecata la placul fiecaruia.
Reply With Quote