View Single Post
  #3  
Vechi 11.04.2017, 22:04:32
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Va fi pomenita la fiecare Sfanta Liturghie.Oricum ea este in RAI langa Hristos acum, ca acolo este locul ingerilor fara de pacat.

Durerea pe care tu o simti este similara cu durerea pe care Hristos o simte pentru fiecare din noi cand in loc sa alegem viata vesnica si lumina alegem pacatul.
Practic din durerea pe care o simtit tu o mare parte din ea a luat-o Hristos si sufere EL pentru tine.Altfel n-ai mai putea sa traiesti din cauza durerii.

Vorba aia: "Unde ai fost Doamne cand mi-a fost rau, cand ma durea sufletul ?"
"Am fost langa tine si te-am purtat in bratele mele".

Cat despre gandurile negre care iti vin sa stii ca nu sunt ale tale , sunt ale vrasmasului. Asta si face satana.Se retrage
si nu te mai deranjeaza ca sa-i uiti existenta si apoi cand esti la pamant , jos se repede la tine precum o anaconda .
Exact atacul sarpelui, ca nu grauit i se mai spune "sarpele".Deci gandurile alea nu sunt ale tale sunt ale satanei care te ataca atunci cand esti la pamant.Roaga-te atunci la Maica Domnului ca de la mama la mama.Si tot ce ai pe suflet spune-i in fata icoanei Preasfintei Nascatorare de Dumnezeu, ca de la mama la mama.

Last edited by Copacel; 11.04.2017 at 22:08:56.
Reply With Quote