View Single Post
  #13  
Vechi 09.03.2011, 16:05:17
medusa medusa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinaEM Vezi mesajul
Buna! O prietena mi-a aratat niste carti oracol cu ingeri "Ce vor ingerii tai sa afli". Este si carte scrisa de o autoare din America, Doreen Virtue. Nu cunosc numele ingerilor din acele carti oracol; doar pe Arhanghelul Mihail. Acea prietena mi-a zis sa imi pun o intrebare, chiar banala, si sa aleg o carte. Am extras una si raspunsul meu se gasea in cartea cu Arhanghelul Mihail, unde scria ceva de genu nu iti mai face griji, sunt aici sa te ajut, cheama-ma cand ai nevoie de ajutor. Am cautat pe internet despre inegrul personal pazitor si am dat peste niste site-uri, bineinteles nu romanesti, unde gasesti ingerul tau dupa data de nastere, dupa semnul zodiei. Am gasit vreo 4-5 ingeri toti cu nume necunoscute. In cartea "Ce vor ingerii tai sa afli" sunt si cateva indrumari cum sa te rogi la ingerul tau, cum sa ii ceri sa iti lase semne ca exista, cum sa il intrebi cum il cheama. Prietena asta a primit 2 pene foarte albe, dar si o alta tipa a primit. Intrebarea mea este: este pacat sa posed astfel de carti oracol de unde astepti un raspuns? Este pacat sa caut ingerul pazitor ce are nume ce nu-l cunosc?
Multumesc anticipat.
asta seamana a divinatie, a ghicire.
Reply With Quote