View Single Post
  #37  
Vechi 16.01.2015, 00:54:36
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Newage919 Vezi mesajul
Dar din ce spui, reiese ca oricine este dispus homosexualitatii? De exmplu, tu te feresti de alti barbati pentru ca iti e frica sa nu devii dependent?
Cred ca ai auzit de Grecia antica, deci se poate ca aproape toti membrii unei societati sa fie si homosexuali, ceea ce desfiinteaza mitul cu un procent sunt homosexuali.
Dependenta poate fi si de desfranare (am citit ca unii fac terapie pentru dependenta de sex la psiholog).
Legat de homosexualitate, sa ne gandim la pedofili, si ei se considera atrasi doar de copii, la fel cum homosexualii se considera atrasi doar de cineva de acelasi sex. In cazul lor societatea nu-i indeamna sa ramana asa, pentru ca asa s-au nascut, ci sa se schimbe. Asadar, tu alegi sa nu te schimbi si sa iti alimentezi un viciu, o anomalie.
Citat:
În prealabil postat de Newage919 Vezi mesajul
In orice caz, este foarte posibil - dupa cum spui tu - ca unii sa fi 'revenit' la heterosexualitate.
Daca nu s-a inteles, e vorba de cei ce au crezut dintotdeauna ca sunt homosexuali, nu cei care au avut o perioada de homosexualitate sau bisexualitate.
Citat:
În prealabil postat de Newage919 Vezi mesajul
Dar nu este cazul meu. Sunt destul de sigur in ceea ce imi place.
Aici pui punctul pe i, e ceea ce iti place. In concluzie, de ce ai ales sa iti expui pacatul pe forumul ortodox? Ca sa gasesti aprobare? Nu ai cum sa gasesti, doar la unii care sunt atei sau care nu stiu nici ei ce cred, ca abaaa. Homosexualitatea e consierat un pacat extrem de mare (canoanele sunt asemanatoare omorului). Ca sa te lauzi, sa bravezi? Nu consideram ca e o dovada de barbatie. :) Ca sa ne dai lectii, sa ne educi (crestinii fiind inapoiati pentru ca nu ar stii prea multe despre minunatia asta)? Nu prea cred ca vor sa fie educati in a accepta asa ceva (adica pacatul, nu pacatosul).