View Single Post
  #10  
Vechi 03.05.2009, 23:30:55
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Uite aici originalul: http://www.indiadaily.com/editorial/12-26-04.asp

Crestinii ortodocsi stiu ca respectivii "extraterestri" vor fi de fapt diavoli care vor insela lumea si-l vor aduce pe antihrist.

De multi ani tot aud ca paranormalii si alti inselati ca ei prevestesc venirea iminenta a unui "mesia" din care care sa salveze lumea. E posibil insa sa fie si o inselare draceasca, si antihristul sa mai intarzie...

Sa ne rugam si sa veghem.
Din articolul tau:

"[SIZE=2]Beyond 2012, our technologies will take a different direction. People will learn the essence of spirituality, the relation between body and the soul, the reincarnation and the fact we are connected with each other are all part of “God”.[/SIZE]"

Eu nu cred ca vom vedea diavolii luand diferite chipuri, ci va fi o incercare de inselare folosind tehnologia la care puterile ascunse ale lumii au acces nelimitat. Cum descria un prooroc, in vremurile din urma oamenii vor vedea [pe cer] minuni ciudate.


Pe de alta parte, eu nu contest existenta altor civilizatii. Biblia n-o contesta, dar nici nu o afirma sus si tare, ci printre randuri, fiind un fapt neimportant de stiut la urma urmei. Dar nu cred ca aceste civilizatii vor interfera cu lumea noastra... Dar daca Dumnezeu va lasa asta sa se intample, atunci va fi un mare prilej de sminteala pentru crestinism in special. Apocalipsa este plina de metafore, cine stie ce se va intampla cu adevarat in acele vremuri grele?...
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote