View Single Post
  #81  
Vechi 03.09.2012, 16:14:11
luciamanta luciamanta is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.08.2008
Mesaje: 52
Smile Părintele Ciprian

Și eu am fost la Părintele Ciprian pentru îndrumare și spovedanie, vineri pe 31.08.2012 și dumnică, 02.09.2012, am schimbat câteva doar cuvinte cu dânsul, deoarece era o mare de oameni care aștepa de fiecare dată, iar eu aveam multe de spus. M-a chemat la spovedanie săptămâna aceasta, dar vreau să subliniez faptul că părintele s-a uitat atent și blând în ochii mei și apoi, de câteva ori la rând, mi-a strâns mult, mult de tot, aproape pâna la durere, mâna dreaptă. L-am rugat apoi să o primescă pentru îndrumare și spovedanie și pe mama mea si a fost de acord să vină chiar azi, la ora 9.00 la Bisericuța Paraclis care învecinează locul unde va urma să fie construită Catedrala Mântuirii Nemului.
După ce am revenit acasă, am avut multă energie și voie bună, iar starea mea de spirit a fost incredibil de îmbunătățită.
Stau și mă gândesc cu bucurie la vorbele spuse de părintele Ciprian și mai ales la strângerea de mână. Ce rol o fi avut?
Am lecturat cu mare interes tot ceea ce s-a discutat aici, am descoperit multe lucruri interesante, oameni diferiți, puncte de vedere diferite, dar fiecare face așa cum crede de cuviință, așa cum îl luminează Bunul Dumnezeu.
Reply With Quote