View Single Post
  #1129  
Vechi 18.09.2014, 23:57:18
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Un proces nesupravegheat, impersonal, imprevizibil și natural. O completare la teoria ”evoluției”(teorie filozofică și nu una științifică).



Nu e altceva decât o dezvoltare, o adaptare la noul mediu de viață.
Teoria evolutiei este o teorie care indeplineste toate conditiile pentru a fi stiintifica. Procesul evolutiei, nimeni nu stie daca este nesupravegheat sau nu; impersonal, poate; previzibil in unele cazuri; 100% natural.

Pai da. Asta e evolutia. Adaptari succesive, care schimba trasaturile fizice. Pe perioade lungi de timp, normal ca se schimba mult organismele, nu?

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Scuze, dar nu prea am reusit sa creem asa lucruri. Da daca am reusi sigur le-am face diferite, nu am folosi un mecanism la mai multe genuri asa cum facem in cazul masinariilor nu ?
Adica poate Doamne fereste uita lumea ca noi le-am creat si incepe sa creada ca au aparut de la sine si sa creada ca asemanarile sunt dovezi pentru ipoteza ca au aparut singure din nimic. :)
Inca o data, pentru a mia oara, vorbim aici strict de evolutie, nu de aparitia vietii. Evolutia nu are absolut nici o legatura cu modul in care a aparut/ a fost creat primul semn de viata.