View Single Post
  #7  
Vechi 17.04.2022, 04:49:24
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.997
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Mult discutatul subiect,deja un laitmotiv al civilizației creștine în care tot raul din aceasta lume este pus în aripile frânte ale creaturii perfecte a divinității...
Creatura n-are cum sa fie perfecta(vesnica), caci dac-ar fi perfecta atunci n-ar fi materie; materia e doar perfectibila, deci in continua schimbare(evolutie).



Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
..........

Personal,acesta este pasajul meu preferat din Biblie...Marea familie reunită:))
"Fiii lui Dumnezeu au venit într-o zi de s-au înfățișat înaintea Domnului. Și a venit și Satana în mijlocul lor."(Iov,1:6)
Acum vreo zece-cinșpe ani am citit (si n-am uitat) o interpretare revolutionara a creatiei omului pe Pamant si care zilele acestea se da pe fata 100% si anume, ca niste ingeri (extraterestri) au venit pe Pamant sa innobileze populatia celor mai evoluate bipede de pe Tera si sa le transforme in muncitori mai productivi pentru extractia aurului, dar si ca sa devina "furnizori" de Duh(suflete omenesti) de fiinte avansate/evoluate pentru a le intrupa in... "poporul" lor, probabil tot biped.

"Fiii" lui Dumnezeu, de care vorbesti, erau "(asa-zisi)ingeri" in trup care, profitand de "autoritatea" lor, au insamantzat femeile de pe Pamant, adica au devenit patimasi si au cazut (ca Adam) patimii trupesti, astfel ca prezenta lui satan e logica in mijlocul lor.
Extractia aurului este confirmata de colectarea aurului din UE la Londra ca sa fie exportat prin "centrifuga" CERN (parerea mea), dar si de versetul (Fac2,12):
12. Aurul din tara aceea este bun; tot acolo se găsește bdeliu și piatra de onix.
Cine spune ca aurul din tara aceea este bun? Si la ce(ca Adam si Eva nu stiau)?

"Colectarea" de suflete s-ar face(alta confirmare astazi) prin copierea lor cu ajutorul inteligentei artificiale la care se inscriu cei ce semneaza formularul si primesc injectarea cu serul ce contine si antena "cinci ge"; semnarea este asumarea tuturor "consecintelor" injectarii.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 17.04.2022 at 04:53:00.
Reply With Quote