View Single Post
  #85  
Vechi 06.04.2018, 21:46:39
Krautrock Krautrock is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.07.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 193
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flying Vezi mesajul
Nu,desigur ca nu duhovnicul ne arata calea ...calea ne e aratata de toti ametitii care isi inchipuie ca au ceva de spus .
Domnule Flying, e de-a dreptul distractiv sa analizezi postarile unor membri ai forumului acestuia. Ce ati spus dumneavoastra in aceasta postare e foarte interesant. Daca v-ati pricepe la logica, lucru de care nu ma indoiesc de loc, ati vedea ca folositi cu succes renumitul "argumentum ad odium" care functioneza in felul urmator: Stiti foarte bine ca numerosi membri ai acestui forum simt o anumita ura sau un anumit dispret fata de atei. Drept urmare incercati sa-i convingeti ca ceea ce scriu eu nu poate fi corect sau adevarat din moment ce eu sunt in ochii lor o persoana demna de dispret (ametit, asa m-ati numit, daca bine tin minte). Si pentru ca lucrurile sa mearga si mai bine in favoarea dumneavoastra, incercati sa influentati parerea celorlalti despre persoana mea, sugerand intr-una din postarile dumneavoastra anterioare ca as fi "dezorientat". Sa o reiau ca sa fie clar pentru toata lumea:

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Te intreb cum poti stii ca esti dezorientat in absenta unui reper orientativ exterior gandirii proprii.
Sau chiar "idiot"?...

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Mai insista, poate intelegi ce a vrut sa spuna.
Repetand in mod constant asemenea caracterizari intr-o excelenta argumentare "ad nausea" poate ca ii veti putea convinge pe unii ca nu sunt intreg cu capul.

Am sa repet o idee pe care am mai rostit-o: crestinismul acesta al dumneavoastra are totusi temelii atat de subrede incat nu poate fi aparat decat cu asemenea metode abjecte?
Reply With Quote