View Single Post
  #24  
Vechi 07.02.2013, 09:45:24
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de leonte Vezi mesajul
Pui de naparca ce sunteti! Fii ai vicleniei! Va bagati in subiecte care va depasesc, fara sa va fi facut datoria de a citi scripturile si pururea sunteti manati de aroganta mafaldei, iar cand trebuie sa raspundeti cu Da sau Nu, va ascundeti precum mustele de ploaie si va prefaceti smeriti, caci stiti ca toata dogma voastra este mincinoasa, dar mandria nu va lasa sa va caiti.

Pentru aceasta marsavie a voastra dar si pentru ca la tot ce am adus in fata din cuvantul Evangheliei mi-ati spus ca gandesc precum protestantii, doar pentru ca sunt mai iscusit si mai putin trandav decat voi in citirea scripturilor, iata ca am hotarat in acest ceas sa merg la protestanti sa ma interesez de dogmatica lor. Cine stie? Poate ca sunt protestant din firea inimii si a mintii mele fara sa fi stiut.

Deci va multumesc, Alin, Catalin si toti ceilalti care mi-ati adus la cunostinta adevarul despre mine. Ca de fapt, locul meu este langa cei asemeni mie, adica langa protestanti!
Daca stie cineva vreo biserica protestanta in Bacau, va rog sa imi dati niste date de contact. Vorbesc la modul cel mai serios ca sunt interesat sa discut cu un cleric protestant. Acesti stalpi ai BOR, mi-au starnit o curiozitate pe care nu o mai pot controla:
Daca Adevarul si Mila lui Dumnezeu s-au pogorat peste protestanti, scarbit fiind Domnul de comportamentul celor mai drepti dintre credinciosi?
La urma urmei, de unde stiu eu ca nu este chiar asa?
Acum chiar pui de naparca nu-ti permit sa ma faci ca nu-mi aduc aminte sa fi iesit dintr-un ou, si nici maica-mea sa fi muscat pe nimeni.Masoara-ti cuvintele si lungul nasului.
Daca am zis ca ma retrag este pentru ca nu mai vreau sa insist, nu pentru ca nu ar exista raspuns. Cand ii inchizi usa in nas Martorului lui Iehova satul sa asculti aceleasi lucruri repetate la infinit nu inseamna ca te-a biruit, inseamna ca ai realizat ca iti pierzi timpul degeaba si ca, chiar daca te-ai certa o viata cu el tot ce vei obtine e sa te duci in iad langa el.Asa ca speri sa pice un fulger de sus si sa-l lumineze sau sa gaseasca pe cineva cu un pic de har care sa-i poata explica de ce "eu stiu " si "eu pot" nu sunt exact punctele de la care ar trebui sa plecam in calatoria noastra,
Fa ce vrei dar abtine-te sa mai jignesti oamenii.
Reply With Quote