View Single Post
  #9  
Vechi 02.12.2010, 01:29:42
eu_rationez eu_rationez is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.12.2010
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
Te-am mai intrebat si te faci ca nu auzi: unde a spus Iisus asta? Chiar ma gandesc si nu pot sa-mi amintesc asa ceva
Iti dau din nou si linkul, ca sa ai totul la indemana:http://www.bibliaortodoxa.ro/

(dar nu-mi vorbi despre starea de dupa moarte ca aia e altceva)

(si nu-mi cita nici din Pavel, ca Pavel a trasat clar diferente intre femei si barbati. Deci?)
stii f bine la ce ma refer.

pavel din pacate a fost un frustrat, care a transat urat si foarte decisiv ce drepturi si indatoriri are fiecare, care a ars biblioteca din alexandria pe motiv ca stiinta e o erezie, la sfatul caruia au fost nenumarate crime si rascoale urate purtate de catre drept-credinciosi impotriva evreilor si arabilor din oras, si care a ordonat ca femeia sa fie tacuta si sa stea acasa pentru ca avea el o rafuiala personala cu hypatia, cea mai inteleapta si virtuasa femeie din lume la acea vreme,, dar care refuza sa treaca la crestinism. o crima oribila de care se dezice si biserica actuala.
mai era unul cu care facea echipa buna , chiril. toti oficialii orasului au fost fortati si santajati cu sabia sa se crestineasca.

pe astia mi-i dai tu exemplu de sfintenie si de urmat? acestia sunt oameni intru hristos? pe ce te bazezi?
fanaticii v-au distrus aparatul critic de tot?
Reply With Quote