View Single Post
  #655  
Vechi 14.05.2008, 19:24:26
silviu.pintilie silviu.pintilie is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.03.2008
Mesaje: 18
Implicit

:dozingoff::dozingoff::dozingoff:as dori sa mentionez si eu ceva. daca tot vad ca se leaga lumea atat de Biserica Ortodoxa De Stil Vechi, vad ca pe acest site la rubrica "BISERICI SI MANASTIRI" la mitropolia moldovei si bucovinei este prezentata o manastire. mai exact titlul acelei prezentari este "MINA-SFANTUL SECOLULUI" care face referire la manastirea Sfantul Mina din comuna Forasti,Sat Rosiori. vreau sa stiti ca defapt faceti prezentarea unei biserici de stil vechi. va pot asigura 100% ca ea este pe vechi, pentru ca eu sunt din comuna vecina a acelei manastiri, Comuna Vadu-Moldovei, sat Ciumulesti. pentru cei care au ajuns in zona este vorba despre satul de dupa padurea din dreapta manastirii. eu insumi am participat la foarte multe slujbe oficiate de catre P.S. Vlasie, Mitropolitul BO de Stil Vechi din Romania. asa ca va rog nu mai criticati crestinii de pe stil vechi, ca dupa cum puteti observa din prezentarea domnului Razvan Bucuroiu (pe care il felicit pt. frumoasa prezentare)si ei pot sa-i inchine lui Dumnezeu un frumos lacas de cult. sa stiti ca multi oameni si-au sters sudorile muncind la aceasta sfanta manastire si va rog respectati-le truda. sunt si ei oameni ca si noi, se inchina si ei lui Dumnezeu, cinstesc si ei aceiasi sfinti,de ce sa-i hulim? ca doar pana la urma sunt tot fratii nostri. va rog mai bine ne-am concentra pe alte probleme decat pe aceasta;););)