View Single Post
  #18  
Vechi 04.01.2013, 23:13:48
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sergiu_B Vezi mesajul
tu n-ai pe ce sa iti consumi sperantele? ai suficiente motive in Romanica in care sa iti pui sperantele, sincer...

cariera = duhul lumii, separarii, individualizarii .. in opozitie cu duhul lui dumnezeu, adica unire
Eu nu primesc niciun cent daca Depardieu plateste fiscul sau daca isi schimba cetatenia, nici saracii din Franta sau din Romania. Nu cred ca o sa fiu intrebata la judecata de felul in care si-a dus Depardieu sau altii viata, ci de pacatele mele (printre care intra si bucuria de raul altuia). In general, imi pun sperante in toti oamenii si ma intristez daca un semen de-al meu, mai ales unul care mi-a adus mie bucurie, lucrand talantul primit de la Dumnezeu, sufera si ma bucur cand unuia ii merge bine. Altfel, nu stiu ce fel de om e Depardieu in afara scenei si nici nu ma intereseaza, nu l-am ajutat cu nimic sa progreseze spiritual, ca sa am cine stie ce sperante duhovnicesti de la el, dar toti oamenii, romani sau francezi, au sansa lor la mantuire.
Arata-mi in Romanica unul ca G. Depardieu!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote