View Single Post
  #13  
Vechi 09.03.2010, 17:56:54
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Stiu ca a fost mediatizat evenimentul.

"Alfie Patten, un baiat de 13 ani din Marea Britanie, a devenit tata dupa ce prietena lui, Chantelle Steadman, de 15 ani, a nascut o fetita de 3,600 kg, pe nume Maisie Roxanne.

Cotidianul britanic The Sun, relatand neobisnuitul caz, preciza ca Alfie are doar 1,21 m inaltime, arata mai degraba de 8 ani si nici nu stie foarte bine cat costa scutecele. Alfie este hotarat sa fie un tata bun, desi nu are suficiente resurse financiare: “Nu m-am gandit cum il vom intretine. Eu nu prea primesc bani de buzunar. Tatal meu imi mai da uneori cate 10 lire”.
Alfie a povestit cum el si prietena lui au decis sa pastreze copilul: “M-am gandit ca ar fi bine sa avem un copil”. “Cand a aflat mama, am crezut ca o sa am probleme. Ne doream copilul, dar eram ingrijorati de reactia celor din jur”, a adaugat baiatul.

Dennis, tatal lui Alfie, spune ca fiul sau nu-si da seama inca ce inseamna sa ai un copil, dar pare a fi sincer interesat sa fie un tata responsabil.
Maisie a fost conceputa dupa o singura noapte de sex neprotejat, iar cei doi au descoperit sarcina in a 12-a saptamana. Au tinut totul secret inca sase saptamani, pana cand mama lui Chantelle a intrat la banuieli vazand cresterea in greutate a fetei.

Tanara mamica si bebelusul au fost externati joi si vor locui cu parintii fetei, intr-o locuinta sociala din Eastbourne. Alfie are voie sa petreaca destul de mult timp langa fiica si prietena sa si chiar sa ramana cateodata peste noapte in casa din Eastbourne".
Reply With Quote