View Single Post
  #21  
Vechi 23.06.2010, 20:01:00
Anghel Craciun Anghel Craciun is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.05.2010
Mesaje: 25
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de anastasia2008 Vezi mesajul
Am deschis acest topic deoarece as vrea sa stiu parerea voastra despre acest subiect. In seara asta am vazut la tv o emisiune in care o fata de 13 si jumatate a ramas insarcinata si acum la 14 ani si jumatate, are o fetita de toata frumusetea.M-a impresionat cazul ei pentru ca a dat, din punctul meu de vedere, de un curaj nebun: a dat nastere unui copil, ea fiind, la randul ei, un copil. Daca ne aducem aminte, anul trecut, a fost un caz asemanator, o fetita tot de 13 ani, a ramas insarcinata, numai ca a optat pentru avort. Desi am discutat cu mai multe persoane, eu nu am fost de acord cu decizia ei. Si, azi, vazand-o pe tanara mama, m-am bucurat nespus pentru decizia acesteia din urma. Deci... ce parere aveti de copiii care nasc copii?
Un copil dezorientat (mama) s-a pierdut in invalmasagul lumii, poate acest copil o va ajuta sa se regaseasca. Nu stiu daca se numeste curaj ceea ce a facut ea, caci curaj este sa stii in ce te bagi si totusi sa te arunci in valtoare. Nu cred ca copila asta de 14 ani are idee in ce s-a bagat!
Nota proasta pentru parinti si educatori!
Reply With Quote