View Single Post
  #54  
Vechi 08.12.2008, 08:43:31
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Glamorous_witch Vezi mesajul
Nu cred ca este un personaj real.Dar citind doctrina crestina,intotdeauna m-a impresionat prin orgoliu,un curaj nebun(cat curaj iti trebuie sa te opui-oricare ar fi motivul-unei fiinte atotputernice si atotstiutoare-cum este considerat d-zeu),incredere in propriile forte(ceva ce mie sincer,mi-a lipsit multi ani).....si frumusete(discutabil-ne-a aratat un coleg la ora de religie o pictura a lui satan si ne-am indragostit toate fetele.......era desenat inalt,cu parul lung,blond ravasit de vant,cu ochii mari,negri,imbracat intr-o haina albastra care statea sa ii cada de pe umeri-am incercat de multe ori sa recreez imaginea dar nu imi iese......Oricum am declarat ca nu ne casatorim cu nimeni daca nu va fi cel putin un sfert la fel de frumos.

Plus ca daca as crede ca exista,probabil mi-as dori sa vorbesc cu el.Nu cred ca o persoana poate fi 100% rea,nu exista asa ceva,orice om(stiu ca nu este considerat om),are calitati,iar majoritatea care vor sa faca numai rau sunt fie oameni cu probleme psihice(si nu sunt vinovati),fie oameni care au avut multe probleme,si asta i-a facut neincrezatori,dornici de razbunare,etc.
-esti amuzanta oarecum in acest fel copilaresc de a vedea lucrurile.
Te intreb ceva:tu crezi in suflet,crezi ca ai asa ceva?Pentru ca pe Dumnezeu nu il poti vedea decat cu sufletul.A percepe cu mintea ceea ce este legat de suflet,este ca si cum ti-ai dori sa auzi cu ochii.
Reply With Quote