View Single Post
  #17  
Vechi 06.07.2011, 08:57:40
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alinuu Vezi mesajul
ai dreptate melissa,dar e vorba si de copil in fond si la urma urmei.el 4 ani nu a stiut ce e aia mama..acum se invatase cu ea,se obisnuise cu ea(chiar daca au fost doar 2 luni)!acum plange dupa ea,intreaba de ea si ma consider doar eu vinovat!ne-a dat-o Dumnezeu o data dupa atatia ani..ne-a adus-o de la mii de km si a dus-o iar la mii de km(acum e prin grecia)nici macar cu fiul ei nu vrea sa vb la tel
Imi pare foarte rau sa citesc aceste randuri,mai ales ca printre alte slabiciuni o am pe aceasta- a copiiilor parasiti de parinti...
Este inutil sa te invinovatesti,nu tu esti cel cu probleme ci aceasta sarmana persoana care greseste foarte mult si-si incarca constiinta cu pacate grave(daca poti face ceva pt dansa,este sa te rogi Sa-i ierte Domnul pacatele caci nu stie ce face!).
Banuiesc ca are motivele dumneaei sa faca aceasta adica ii lipseste dragostea de mama si acel instinct feminin care urmareste cladirea unei familii armonioase cu sot si copii...poate ca este mai degraba femeia fatala care iubeste viata,petrecerile,flirturile si-si gaseste satisfactiile in altfel de lucruri care nu implica grija si sacrificiul pt sot si copil...

Eu zic ca este putin cam nepotrivit sa punem niste fapte iresponsabile doar pe mana lui Dumnezeu:cum adica"ne-a adus-o de la mii de km si a dus-o iar la mii de km(acum e prin grecia)"?????
Adica Dumnezeu este asa un personaj rautacios care se joaca cu vietile si trairile oamenilor,teleghideaza oameni dintr-un continent intr-altul,ii misca asa ca pe niste papusoi,saracii incat ei nu se pot opune actiunii???
Deci fosta ta sotie este o victima a lui Dumnezeu ,care o tot duce si aduce incat nici ea nu mai stie ce se intampla cu viata ei-asta se intelege din postarile tale...
Inca o iubesti atat de mult incat nici macar nu poti vedea lucrurile clar,nu o poti invinui cu nimic pe ea,ba din contra te invinovatesti singur sau cauti explicatii misterioase in lucraturile Domnului :)

Imi pare rau din nou ca poate aceasta femeie nu merita bunatatea ta si darul imens al inocentei copilului,nu te-ai gandit pana acum sa-ti duci viata mai departe alaturi de altcineva care iubeste copiii,iubeste sa fie mama si sotie??
Ce zici?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote