Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #9  
Vechi 16.11.2021, 17:14:24
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Amiel25 Vezi mesajul
Da, ei toti venisera de peste tot, stii ce am facut eu cand i-am vazut vis? Am ras in sinea mea si am zis: Oare cum pot incapea toti in biserica noastra atat de mica? Zicand aceste cuvinte am simtit o tristete in mine, firea mea umana a luat-o inainte si a vorbit, aratand mica mea credinta in Dumnezeu... M-am simtit tare prost dar totusi am putut vedea lumina si auzi preotii cum il venereau pe Dumnezeu si se rugau pentru intreaga lume.

Multumesc tare mult pentru cuvintele tale, sincer, eu nu am avut idee ca era vorba de Sfantul Maslu, cand ma gandesc ca Dumnezeu a facut si face atatea pentru mine, imi vine sa... si eu continui sa fac greseli zi de zi.. stii, cu gandul, cu vorba, cu fapta, apoi ma caiesc, ma mustra constiinta si cer iertare. Cand ma duc la somn, imi apar in minte toate greselile de zi cu zi si cer iertare Lui Dumnezeu ca mereu uit si uit si uit...

Am vise legate si de intuneric si de cei ce urmeaza intunericul, lucruri incredible, fiind contactat de persoane sa ma alatur lor, oferindu-mi putere mare. Eu le pot scrie aici pentru ca si ceilalti sa cunosc aceste lucruri, daca le tin pentru mine, nu ajut pe nimeni cu nimic.. Luciferieni, satanisti, masoni. Anul trecut, inainte sa ajung bolnav rau, am avut in vis, in vis am fost intampinat de un maestru mason, asa s-a prezentat, nu prin cuvinte, ci mental, aceasta mi-a propus: Daca te vei alatura noua, iti vom da putere mare si te vom vindeca pe tine, rudele tale chiar si vecinii tai; Auzind aceste cuvinte despre vindecarea persoanelor dragi mie, imediat am spus DA, am simtit o putere mare care a intrat in mine si imediat am inceput sa levitez. Dar apoi mi-am amintit de Dumnezeu si am spus din toata fiinta mea: NU!; imediat am simtit cum toata puterea a plecat din mine si am cazut la pamant, imediat am auzit, mental: Esti tu dispus sa mori tu, toate rudele tale si toti cei dragi tie; auzind aceste cuvinte, am vazut in mintea mea imagini cu toti, si am dat inainte si am zis da, prefer sa murim toti decat sa intorc spatele Lui Dumnezeu. Apoi ne-am imbolnavit toti, rand pe rand, eu am fost primul apoi toti ceilalti, insa suntem si azi aici, cu totii, pentru ca mereu am strigat catre Dumnezeu sa ne ajute.

Inteleg, ai dreptate, insa imi este greu sa cred ca Dumnezeu, in ciuda greselilor mele repetate, continua sa-mi fie alaturi. De ce eu? Eu nu merit! Si totui aceste experiente vin catre mine...

M-am trezit plutind deasupra pamantului, in fata mea se afla un om pe cruce, acest om cand m-a vazut, s-a uitat direct in ochii mei. Trupul lui era prin de sange si rani, peste tot sange si rani. S-a uitat fix in ochii mei, nu pot sa descriu acel sentiment. Apoi acest om s-a uitat catre cer si a inceput sa rosteasca aceste cuvinte neincetat: Tata, Tata, Tata, Tata....; Ne aflam pe un deal stancos, la ceva pasi distanta se aflau doi soldati romani. Langa acest om pe cruce, a aparut de nicaieri, un om murdar, aceasta a inceput sa-si bata joc de omul de pe cruce si sa-l faca in toate felurile, razand cu gura pana la urechi de suferinta lui. Fiind reperat de acei doi soldati, acesl om nebun a fugit, dar a fost prins si ucis. Soldatii romani aveau o pantera cu ei si i-au dat drumul, aceasta a fugit dupa acel om nebun si i-a rupt capul. Era sange peste tot, soldatii romani vazand totul, s-au intors la cel om pe cruce. Dintr-o data observ ceva incredibil, in locul unde era capul acelui om, apare un cap translucent ce semana cu capul unei vulpe. In jurul acestui cap de vulpe radia o lumina ce parea falsa, adica nu era lumina, lumina. Apoi corpul decapitat se ridica, avand capul de vulpe si se duce la acel om pe cruce. Ajuns acolo, ii arata acelui om pe cruce tot felul de imagini si ii spune: Iti voi da toata lumea si tot ce este in ea, totul este al tau, comori, popoare, putere, doar sa mi te inchini; apoi face un truc si mai puternic, il vindeca pe omul de pe cruce, il aduce cu picioarele pe pamant si ii spune ca are si putere de vindecare. In tot acest timp, omul de pe cruce se uita neincetat catre cer si roseste fara oprire: Tata, Tata, Tata, Tata, Tata...; Dintr-o data, acest om se gaseste inapoi pe cruce, avand toate ranile si plin de sange, era doar o iluzie, un truc. Si asa s-a terminat visul meu. Unde se afla acest om pe cruce, pe acel deal stancos, nu mai era nimeni, doar soldatii romani si acel om nebun care apoi a avut capul de vulpe, in jur, cerul era intunecat si se auzeau tunete de peste tot. Mai jos de acolo, cerul era de un albastru minunat si iarba era asa de frumoasa cum nu am vazut niciodata. Am simtit ca ce am vazut eu s-a intamplat la nivel spiritul, nu in realitea materiala.

Bine ca n-ai primit puterile mentale ale masoneriei. Esti atacat de satana si de ingerii lui, lumea si masoneria, ca sa te captureze ispitindu-te si mituindu-te ca sa cedezi si sa uiti de omul de pe Cruce si de Credinta.

Omul murdar si batjocuritor cu capul taiat de justitia romana ca o fiara, ca o pantera neagra, caruia i-a crescut la loc un cap de vulpe e antihristul, el face minuni satanicesti ca sa-l ispiteasca pe credinciosul ce are de Tata pe Dumnezeu si rabda toate durerile pana la sfarsit.

S-a uitat in ochii tai cel rastignit stiind-intelegand ce te asteapta si pe tine, incercari, ispite, vise grele, intalniri in vise caci prin vise cel rau da atacul si te face sa te incanti si sa te mandresti ca sa te prade nestiind tu ca asa te lasi mituit si magulit ca un ales... un privilegiat, un pilos, deci desi mesajele sunt frumoase ele sunt periculoase mai ales pentru tine caci te ia. Practic te mituie cu nemurirea grozavilor idoli ce cu cat nu asculta si pacatuiesc mai mult au impresia ca sunt cineva, oameni importanti, desfranand cu idolii. Te ia si te baga in pierzare si autoțepuiala. Nu te lasa amagit!

Nu poti face altceva decat sa ne destainui visele tale. Hai povesteste din ele si vraja cea rea a intunericului din ele se va rupe odata ce le scoti la lumina. Altfel ele te vor tine captiv toata viata. Povesteste-ne fara frica si fara sa cauti slava de la oameni pentru ele si noi te vom intelege si vom lupta impreuna cu omul pustiu care vine la tine prin vise, nu stiu daca ai vazut filmul cu omul pustiU de pe netflix sau pe cel cu cutiutele in care un mentalist baga sufletele infometate a celor ce se hraneau cu frica pura.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 16.11.2021 at 17:49:22.
Reply With Quote