View Single Post
  #9  
Vechi 02.11.2005, 12:50:30
AlexandruP AlexandruP is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.10.2005
Mesaje: 10
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alecsandru
AlexandruP, habar nu am unde este, crestineste sau chiar necrestineste, dar DREPT vorbind, aproape poate fi, dar nu-i! Din cate constat eu, pare dintre cei violenti, dar nici mania, nici violenta Lui Dumnezeu nici nu actioneaza nici reactioneaza cu bata, si nici nu obliga, impune! Violenta unor astfel personaje, tine mai mult de orgoliul luciferic, decat de smerenia crestina! Sincer sa fiu eu nu cred ca s-a format in Biserica Ortodoxa, Care invata smerenia, iar ceea ce are el este mai degraba deformare! Probabil ca se lauda ca s-a format in Biserica Ortodoxa, sau este o aspiratie, marturisita????
Si v-as ruga sa retineti eu sunt userul alecsandru, cu cs de la ortodocs! Este simplu!
Sunt nascut ortodox, dar sunt inca "tanar" in credinta (de vreo doi ani) - asta pt. a te scuti de anumite presupuneri.
Si sincer - incep sa ma repet deja si n-am inca 10 postari pe forumul asta - eu credeam ca aprecierile personale nu-si au locul in discutii publice ci doar "debate"-uri legate de ideile persoanelor cu pricina.

PS: Nu exista "ortodocs", forma de singular e "ortodox" cea de plural "ortodocsi" (cu "sh", forumul nu suporta diacritice).
Reply With Quote