Subiect: buna ziua
View Single Post
  #6  
Vechi 05.04.2010, 18:27:43
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sunsray Vezi mesajul
Caut un preot care sa imi fie duhivnic, insa cum parintele Vasilie Cel Mare sfatuieste ca cineva ce doreste sa ia calea Spovedaniei sa caute cel mai iscusit duhovnic(precum bolnavul cel mai bun doctor) asa si eu, caut un asemenea duhovnic, si cum singura evaluare obiectiva a iscusintei unui duhovnic , consider ca este puterea sa de vedere launtrica, prin care sa observe, prin darul vederii duhovnicesti, inlauntrul sufletului, de unde vin si unde se duc pacatele, greselile, si patimile, doresc sa lansex acest apel catre duneavoastra de a ma srpijini si ajuta in cautarile mele, de un astfel de duhovnic imbunatatit, precum era de exemplu parintele Arsenie Boca, sau Cuv. Paisie Aghioritul (desi acesta nu era preot,insa darul vederii sale spirituale ajuta enorm toti cei ce veneau la dansul_, sau multi altii , pustnici sau calugari, nestiuti poate, fosti si prezenti pe acest pamant - in orice tara ar fi si ori colt al lumii sunt dispus sa merg . Nadajduiesc ca acest apel sa fie citit de persoane care sa aiba cunoastina si sa ma poata ajuta caci de mult imi doresc sa intalnesc o asemenea fiinta; a mai lansat si alte apeluri si rugaminti in mesajele mele anterioare dar nu am primit raspuns.

Va multumesc anticipat pentru orice ajutor

Mihai
Eu zic sa cauti in zona in care traiesti, mai mai da selectivi mai sinteti ce sa mai zicem noi cei de afara ne multumim cu duhovincii care ii avem care i-au trimis Dumnezeu cu calitati si defecte astia ii meritam na.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote