View Single Post
  #499  
Vechi 14.02.2012, 05:18:25
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Pana nu vei ajunge sa pui in practica ceea ce discutam, nu ai cum sa cunosti, deci pentru tine va fi o necunoscuta. In concluzie noi doi vorbim limbi diferite si nu vom putea sa ne intelegem in privinta acestui aspect. Tot tu insa, singur, iti vei putea da raspuns la intrebarea ta.
Frate,stiu si eu ce inseamna post,infranare etc. Dar nu sa tin post o viata intreaga... Cand oi muri oi posti destul,nu? In afara postului e chiar recomandat sa mananci ceva carne,lapte etc. Nu am spus ca trebuiesc consumate non-stop.

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Eu ma intreb de ce nu fac gustari mai sanatoase la gradinita,si trebuie sa fie musai gustari dulci,cu multi carbohidrati?De ce nu o banana,un mar,o portocala,un iaurt?
Stai asa... pai banana,marul,crezi ca nu au carbohidrati? Tu ce crezi ca au,proteine?? Si fructele ingrasa fratilor!

PS carbohidratii in esenta nu dauneaza asa mult,si eu am luat deseori supradoze,insa ideea e ca trebuiesc consumati. Daca nu se "elimina" prin efort se vor depune sub forma de strad adipos (grasime). Cel mai bine e sa va inscrieti copiii la vreun sport ceva,invatati-i cu miscarea de mici.
Reply With Quote