View Single Post
  #4  
Vechi 03.07.2011, 13:22:10
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alinutzica Vezi mesajul
Ne-am casatorit civil doar pentru ca ne-am grabit pentru o "locuinta" sa-i zic asa. Vorbisem ca anul asta sa facem nunta, dar nu am mai reusit.
Cred ca ai dreptate in ceea ce mi-ai scris si multumesc
Cand e vorba de casatorie nu te grabesti sa faci nunta doar pentru o locuinta. Nu te joci cu astfel de lucruri, fiindca daca ti-ai luat alaturi de tine un nervos sau un individ de moravuri usoare sau in cazul ce mai rau de amandoua (caz destul de des intalnit in societatea din Romania sec 21), poti sa ai casele si toti banii din lume ca nu te poti bucura de viata. Degeaba ai tu tot luxul si banii din lume daca persoana pe care trebuie sa o suporti in fiecare zi se sterge pe picioare cu tine.
__________________
Omul a fost gîndit și făcut de Dumnezeu în deplină libertate și i s-au pus înainte toate condițiile pentru a-și împlini și trăi libertatea. Libertatea este darul minunat pe care l-a făcut Dumnezeu omului. Poate că prin nimic altceva Dumnezeu n-ar fi putut să-Și arate dragostea pe care ne-o poartă decît prin faptul că ne a dăruit deplina libertate de gîndire și de acțiune. ("Singuri in fata libertatii", Ieromonah Savatie Bastovoi)
Reply With Quote