View Single Post
  #10  
Vechi 04.07.2011, 01:14:37
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alinutzica Vezi mesajul
Nu are legatura in mod direct cu religia. Este vorba de sotul meu...ne-am casatorit doar civil, nu si religios anul trecut. Nu mai reusesc deloc sa ma inteleg cu el, imi vorbeste foarte urat si este si violent si ma acuza pe mine ca din cauza mea este asa. Nu stiu ce sa mai fac pentru ca m-am saturat de cearta. Ma gandeam ca e si din cauza ca nu ne-am casatorit religios si convietuim asa sau nici nu mai stiu.
Sunt o persoana cu frica lui Dumnezeu dar nu prea merg la biserica din pacate. I-am mai spus si sotului sa mergem de cateva ori, in speranta ca ne va mai lumina mintile Dumnezeu, dar nu vroia niciodata sa mergem...
Va rog sa-mi dati un sfat, ce ar trebui sa fac? Am incercat sa-l inteleg dar nu pot, el este absurd. Nu mi se pare normal nici violenta in familie, daca o sa avem vreun copil? cum o sa creasca el? De multe ori spun sincer ca m-am gandit sa plec la ai mei.
Dupa cum arata lucrurile exista doar un singur curs al lucrurilor:
1. Despartire
2. Divort
3. Alege mai bine data viitoare, fii o femeie credincioasa si cauta-ti un barbat la fel.

Nu-ti fa iluzii ca educatia sau aparentele ca "e de treaba", tine loc de credinta ca nu e chiar asa.
Reply With Quote