Subiect: Ce sa fac???
View Single Post
  #4  
Vechi 22.10.2014, 11:20:59
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de AndraEu Vezi mesajul
Buna dragi mei... am si eu o intrebare.....
De curand mama mea mi-a reprosat de ce sunt rece cu ea, de ce o ignor si ma port asa.
Eh vreau sa specific ca mereu ma injurat, jignit, a fost nemultumita de mine.... am incercat de curand sa ma tot apropi de ea si m-a jignit, ranit, am vrut sa ii ofer intr-o zi bomboane si mi le-a aruncat pe jos..... sa purtat de parca as fi fost un gunoi.
Vazand ca nu am ce sa scot de la ea, ca face mereu asa si tot timpul imi reproseaza ca o sufoc, ca abia asteapta sa scape de mine.... am inceput sa o ignor, sa ies mai des cu prietenele, sa ma inchid in camera cand vin si sa vb doar strictul necesar.
Acum vine si imi reproseaza ca de ce sunt rece, de ce o ignor, ca degeaba ma rog si ca e forte slaba credinta mea ca nu se vad rezultatele in comportamentul meu...........
Si m-am suparat i-am reprost ca de cate ori am incercat sa fiu draguta cu ea si sa purtat cu mine ca si cum as fi un gunoi, normal m-am saturat si eu SA VAD CA ORICAT AS INCERCA...NAM PENTRU CINE.
Ce sa fac? Cum sa fiu? Oricum as fi pt mama mea niciodata nu e bine. Tot un nimic sunt... ce sa fac cand imi reproseaza atatea, cum defapt sa fiu sa nu mai intru in polemici cu ea?
Vom fi judecati dupa poruncile evanghelice (iubirea aproapelui si iubirea lui Dumnezeu) Necuratul stie Scripturile si incearca sa ne indeparteze de mantuire. Mai pe scurt, ne ispiteste pe unii prin altii.

Va trimite la amandoua ganduri urate una despre alta, ca sa nu respectati nicuna poruncile evanghelice si sa va piarda pe amandoua.

Spune si tu cand te mai jigneste: ,,Rabd pentru Dumnezeu!" Strange dintii, roaga-te, iarta si uita, caci e mama ta, totusi. ( Ea a conclucrat cu Dumnezeu pentru ca tu sa vii pe lume sanatoasa. ) Iar Dumnezeu te va iubi din ce in ce mai mult.

,,Vai de cel care isi pune nadejdea in om!" -scrie undeva. Nu trebuie sa ne facem idol din nimeni si nici sa-l uram pentru ispitele de care are parte. Omul este supus ispitelor. Si mama ta si tu. Roaga-te pentru tine, dar roaga-te si pentru ea sa aiba mai putine ispite. Nadejdea toata in Dumnezeu, caci El chiar te va ajuta daca te vei osteni si tu sa-I fii pe plac.
Reply With Quote