View Single Post
  #24  
Vechi 23.03.2011, 09:11:13
ioanacluj ioanacluj is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.03.2011
Mesaje: 79
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MariS_ Vezi mesajul
Draga Ioana,
am inteles din ce-ai scris ca prietenul tau e fost politist, adica nu e un borfas oarecare;
am mai inteles ca a incercat sa se sinucida, adica banuiesc ca i-a parut rau de ceea ce a facut;
am mai inteles ca te-a scos dintr-o depresie urata cand erai sa faci si tu un gest necugetat;
apropo, mama ta i-a multumit pentru faptul ca te-a scos din depresie si a fost langa tine in acele situatii delicate, cand, Doamne fereste, ar fi putut sa te piarda?
Nu-ti dau sfaturi pentru ca la 34, respectiv, 38 de ani sunteti deja maturi, dar te rog sa-l saluti din partea mea si sa-i spui ca atunci cand mai are ganduri negre sa intre pe forum si sa-l caute pe mosu MariS, ala cu patentu' de scos ganduri negre. Spune-i ca-s pacatos rau, am spart multe inimi nevinovate la viata mea, e drept ca n-am facut puscarie pentru asta desi meritam, da' patentu' meu nu da gres. Sa creada in Domnul, ca la Dumnezeu totul e posibil.
Har, smerenie si jertfa de sine.
Multumesc pentru raspuns si bunavointe :). Mama nu vede decat ca odorul ei se coboara la nivelul acesta.
Chiar pot s-o inteleg din anumite puncte de vedere. Pot sa inteleg durerea unei mame, dar nu pot sa inteleg de ce a devenit asa de vehementa incat sa ameninte.
Reply With Quote