View Single Post
  #5  
Vechi 13.01.2012, 00:28:38
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Având în vedere că Poliția și Primăria din Timișoara susțin că nu știu cine este făptașul acestui panou, care, totuși, a pus ditai reclama la lumina zilei și având 20 de acte la dosarul aprobat, plan urbanistic la scară, etc, etc, cred că sunt foarte slabe șanse ca făptașul celălalt să fie prins.

Dar, vă dați seama ce era dacă un "satanist" ar fi distrus cu ciocanul, noaptea, steaua lui David de pe o sinagogă ? Păi, nenicule, scria media internațională despre antisemitismul românesc, iar Interpolul era deja pe urmele lui.

Cu ceva timp în urmă, o gașcă de sataniști își făceau veacul prin cimitirul Bellu ortodox din București. Ani de zile, au fost de negăsit. În acești ani, au fost distruse monumente, precum celebrul mormânt al Iuliei Hașdeu ori leii de la monumentul eroilor căzuți la Turtucaia. Asta, până când gașca nu a avut ce face și a trecut drumul, la Cimitirul Evreiesc, unde au răsturnat niște pietroaie care serveau drept pietre funerare. După câteva zile au fost prinși, din ce am aflat din presa americană.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote