View Single Post
  #7  
Vechi 26.10.2013, 22:57:39
anisoara anisoara  is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2010
Mesaje: 79
Implicit Mergi la spovedanie

Citat:
În prealabil postat de osanbogdan Vezi mesajul
Buna ziua... Am si eu niste probleme.. de ceva timp incoace nu mai am stare sa ma rog,iar uneori parca nici nu mai am dorinta de a ma ruga.La liturghie nu prea am stare sa stau... iar de spovedit a trecut ceva timp de cand nu am mai fost pentru ca am niste pacate care sunt mai rusinoase... si mai greu de spus... Cad foarte usor in patimile cele pacatoase..si cum asta nu ar fi destul am inceput sa frecventez o "bioserica" greco catolica... Insa numai in contextul ca stau si ma uit... nu ma inchin si nu ma rog cu ei.Am observat ca aici vrasmasul nu ma ispiteste si pot sa stau linistit... din ce am dedus eu e ca unde este erezie diavolul te lasa in pace... insa in Biserica noastra Ortodoxa unde este sfintenie si adevarul nu pot sa stau.. simt in inima si in minte o stare de agitatie si trebuie neaparat sa ies afara... ce sa ma fac?
Orice pacat este iertat din momentul in care il marturisesti.Mergi cu incredere si roagate la DUMNEZEU sa te ajute sa nu le mai faci .Cu rugaciune ,post ,citirea Psaltirei,a Bibliei si cu sfaturile Duhovnicului starea ta se va schimba.Doamne ajuta!
Reply With Quote