View Single Post
  #174  
Vechi 10.02.2014, 23:30:01
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Si incearca sa compenseze in dialog lipsa cunostintelor si intelegerii cu o dominare prin tonul agresiv si infatuat. Si unii ca tine vad chiar o virtute in asta.
Mai mulți useri ți-au zis că ești pe lângă pe acest topic, tu continuă cu lătratul la lună, într-un final, poate se va găsi cineva care să te înțeleagă.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Cu toate acestea macar puteai sa lasi lenea si sa citesti, cel putin, mesajele mele, iar in cazul Parintelui Arsenie sa cauti un minut pe google.
Uite aici un film cu pictura de la Drăgănescu: http://www.youtube.com/watch?v=-DFwWDwrjrY
La minutul 1:29 :14 se poate vedea pictura Sf. Treimi în viziunea părintelui, una total diferită de cea pe care tu o susții. Sunt convins că nu ești în stare să-ți recunoști greșeala și afirmațiile nefondate.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Un minut dura sa cauti pe google, dar mai mare era placerea sa tragi deja concluzia si sa ma cataloghezi. Gaseai nu doar un articol, ci si poza, pe prima pagina: http://3.bp.blogspot.com/-L89-CYAT3w...Icoane_009.jpg
După cum deja am anticipat primul articol găsit pe google l-ai luat de bun, fără să mai cercetezi. În pictura postată de tine scrie foarte clar: "Care pentru noi oamenii S-a făcut Om", ceea ce confirmă, încă o dată, ignoranța ta. Nici măcar nu ai avut curiozitatea să citești ce scrie pe pictură.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Ai citat acest pasaj din mesajul meu, in care spuneam ca la biserica de langa mine si la mai multe biserici e pictata aceasta icoana. Si, ca de obicei, din lene mi-ai trimis un mesaj laconic in care in mod arogant mi-ai transmis ceva, eu trebuind sa-ti ghicesc gandurile tale marete.
Mesajul inițial a fost "Nu nu degeaba am spus că ignoranța e sport național, a devenit virtute." Unde afirm că nu ar exista respectiva pictură? Dar, cu ce logică ai, nici nu mă mir.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Daca ai fi citit ai fi vazut ca am mai scris de doua ori ca icoana provine din Rasarit, nu de la catolici.
Să înțeleg că în Răsărit nu apar erezii? Și de ce catolicii nu ar putea fi cei care au imporat-o și au extins-o? (plecând de la ipoteza că ea ar proveni din Răsărit, deși sfidezi argumentele clare).

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Sper si eu sa nu te plangi ca te-as fi atacat si m-as fi certat cu tine.
Speri bine, nu am să fac caz de "atacurile și certa cu tine".
Tu în afară de "atac și ceartă" mai poți vedea și altceva?

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Avand in vedere ca in trecut de mai multe ori ti-am spus aceste lucruri cand scriai acelasi gen de mesaje
Nu m-aș mira să-mi dai și data și ora mesajelor de acum un an.

Last edited by ovidiu b.; 11.02.2014 at 00:21:11.
Reply With Quote