View Single Post
  #10  
Vechi 28.05.2010, 14:48:54
innocentul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit mila voiesc

"daca a-ti fi stiut ce inseamna mila voiesc iar nu jertfa n-ati fi osandit pe cei nevinovati"..
of.. teodor.. nu te mahni frate pentru rautatile celor din afara.. noi suntem aproapele tau si ar trebui sa incerci sa ne vezi sfinti pe toti.. sa dai cu biciu in oameni e usor.. ai pierdut.. era normal.. ce crezi ca tu esti mai breaz? la prima slujnica amarata cum sunt eu de exemplu, te-ai lepadat de Hristos si asta pentru ca te-ai dat mare de prima oara punand numele asta de Fred neanteles de noi pacatosii intunecati.. nu te mai crede lucid.. e semn de inselare.. iar semn de sanatate este sa te vezi ultimul dintre inselati..nu te intreci cu mine.. stiti de ce e suparat pe mine teodor? ca l-am rugat sa renunte la frunza asta pe care a scris fred si i-am spus sa fie el insusi... ca se vede aiurea... daca intra vreun om curios sa vada ce e ortodoxia si tasteaza crestin ortodox pe google si ajunge sa-l vada pe Fred in locul lui Hristos ce va gandi? va zice? "ce-mi bat eu capul? ca iata! nici crestinii nu -L iau in serios..!" si se va indreptati sa plece..sa renunte.. mesajele astea le citesc sute de oameni, teodor..in rest.. iarta-ma, din tot suflet si Dumnezeu imi e martor ca imi pare rau ca ti-am provocat mahnire.. te rog, iarta-ma!
Reply With Quote