View Single Post
  #28  
Vechi 13.09.2007, 23:21:06
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

..nu spune noi,ca pe mine libertatea nu m-a facut sa ma imbat cu apa chioara,sa ma despoi de haine,sa agat barbati pe strada,sa acut barbati cu mertane..nu sunt o spartana insa cateodata ma minunez si eu cum cate o duduita o cauta cu lumanarea apoi se vaita ca ea nu se marita,ca are vreaji facute.E f.simplu,de ce nu simplificam noi lucrurile:libertate nu inseamna neaparat sa-ti pui paie-n cap,eu oricum nu agreez acest gen de libertate..libertatea are si alte conotatii..sa te exprimi liber de ex.Tu ai luat-o razna asa cum spui cand ai dat de libertate..odata ce ai stat de vb cu un arabda poti spune asta.Daca continui asa o sa cazi din lac in put si e pacat.Incearca sentimentele duioase sa ti le rasfrangi asupra altcuiva,mila si compasiunea foloseste-le in scopuri cu adevarat crestine si multumeste-i lui Dumnezeu ca te-a inzestrat cu aceste calitati.Cauta sa privesti cu indelunga chibzuinta lucrurile.Si cu asta inchei mica noastra discutie ca am monopolizat topicul de-a dreptul(tot o forma de mandrie din partea mea)..Oricum nu lua ce am scris ca pe un sfat..gandeste-te bine ce faci.