View Single Post
  #12  
Vechi 02.01.2021, 09:20:08
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eusingur Vezi mesajul
va intreb, pe voi toti, cu nickname uri de sfinti, si patrunsi de dogma pana in maduva oaselor,voi, da voi, care va ascundeti in spatele Bibliei, e pacat sa lupti pentru tara ta? e pacat sa lupti pentru fiinta ta si a altora?(copii,parinti,sotii,etc) e pacat sa lupti pentru sufletul tau?...NU , NU ESTE, dar sa fii las (nici rece da nici caldut)...adica o "curva" cu doua fete, sluga la doi stapani, E PACAT.
Nu am nickname de sfant si nici nu sunt patruns de dogma pana in maduva oaselor, ci as spune de pacat pana in maduva oaselor. Nu ma ascund dupa Biblie ci Biblia m-a facut sa vad Adevarul sa vad Libertatea de gandire si fata de Pacat.

Ma deranjeaza ca in 7 ani nu ai spus nimic despre Dumnezeu si dintr-o data vii cu politica aici . Am intalnit odata un om simplu dar credincios ,era instalator si a venit la mine la lucru, mai era un om care sapa santuri, si vorbind te miri ce a spus despre cea mai importanta lupta, AIA CU PACATUL. Aia e principala lupta pe care noi trebuie sa o ducem. Nu baga lupta ptr familie si tara in treaba asta. Ma deranjeaza cand aud vesnic Basescu nu e bun , alalalt nu e bun, partidul nu stiu care nu e bun(nu il numesc) , dar ii spun unui coleg hai sa stam o jumatate de an sa vedem ce fac si dupa aia sa ne bagam. NU! ca aia nu au ce cauta la conducere, ca ce jumate de an ca BLA, BLA. Orice conducator ptr ei e rau dar cand sa faca ei ceva, fac superficial, dar ar vrea sa fie platiti ca si cand ar fi facut ceva de calitate. Lucrul de mantuiala e pricipala lor calitate. Si dupa, altcineva e vinovat, nu ne-a dat cutare. De schimbat propria persoana??? NICI O NADEJDE!...

NU MAI SUFERIM NICI O STAPANIRE.
Ne astepata vremuri grele. Unii nu inteleg nici ce ala PACAT.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote